Gynekológia

Inovatívne a kvalitné technológie v starostlivosti o ženské zdravie.

Komplexné portfólio špeciálneho zdravotníckeho materiálu pre miniinvazívne zákroky v gynekológii.

Kontakt

gynekologia@intermedical.sk

Zodpovedné osoby:

Martin Juráš, PhD. MBA
Divisional Business Director
Mgr. Andrea Šoóšová, MBA
Sales representative

Termálna ablácia
endometria

Termálna ablácia endometria patrí medzi minimálne invazívne metódy. Podkladom tejto techniky je deštrukcia bazálnej vrstvy endometria, a teda zbavenie endometria schopnosti regenerovať sa. Podmienkou liečby je benígna príčina krvácania. Ablácia endometria sa najčastejšie používa u žien, ktoré trpia nadmerným menštruačným krvácaním, ktorým zlyhala medikamentózna liečba a nechcú, alebo nemôžu podstúpiť hysterektómiu.

Lina Librata

Myomektómia a hysterektómia

Myomektómia je chirurgické odstránenie fibroidov/myómov. Prítomnosť fibroidov automaticky neznamená chirurgický zákrok, ale keď spôsobuje bolesť alebo tlak, abnormálne krvácanie alebo spôsobuje interferenciu s reprodukčnou schopnosťou, vykoná sa myomektómia.

Laparoskopická supracervikálna hysterektómia je operačný výkon, pri ktorom sa odstraňuje maternica disekciou väzov a prerušením krvného zásobenia – vaječníky a vajíčkovody sú oddelené od maternice a zostávajú v brušnej dutine.

Samotnú amputáciu myómov alebo maternice je možné vykonať pomocou elektrokoagulačných slučiek  LiNA Bipolar Loop™, ktorá využíva bipolárnu energiu a LiNA Gold Loop™, ktorá využíva monopolárnu energiu.

Po amputácii myómu, alebo maternice, nasleduje ich extrakcia z brušnej dutiny pomocou morselátora Lina Xcise.

Pre zabránenie diseminácie tkaniva do brušnej dutiny a zvýšenie bezpečnosti zákroku, je možné morseláciu vykonať v bagu Lina Morcellation bag.

Lina Xcise

Jednoduchý, efektívny a vysoko výkonný prístroj pre bezpečnú laparoskopickú morseláciu.

Hysteroskopia

Hysteroskopia je endoskopická metóda, ktorá umožňuje vizualizovať kanál krčka maternice a predovšetkým dutinu maternice. Poskytuje možnosť diagnostikovať niektoré ochorenia a podľa potreby ich súčasne aj hysteroskopickou cestou operačne riešiť.

Diagnostická hysteroskopia hľadá príčinu ťažkostí pacientky (napr. neplodnosti), alebo je potrebná na potvrdenie, resp. vyvrátenie diagnózy (napr. podozrenie na vrodenú vývojovú chybu maternice). Operačná hysteroskopia je indikovaná na operačné riešenie existujúceho problému

Lina Operascope

katalóg produktov

Lina - innovation in gynecology

Detailné informácie o produktoch v portfóliu zobrazíte kliknutím na katalóg.

Pre informácie o dostupnosti produktov, zaslaniu cenovej ponuky, prípadne objednávky, kontaktujte našich obchodných zástupcov.